2011 m. gruodžio 14 d., trečiadienis

Su artėjančia gimimo diena!
Aš gimiau...,
kai visas pasaulis laukė Kalėdų.
Aš gimiau...,
kai jūs kepėte Kalėdinius pyragus ir paskubomis pakavote paskutines dovanas.
Mano laimei, prieš kiekvieną savo gimtadienį, aš matysiu nerimastingus, šventiškus ir kažkokio nenusakomo gerumo kupinus žmonių veidus.
Mano laimei, kiekvienais metais aš galėsiu gauti po dvi dovanas, būsiu tikras švenčių pranašas ir galėsiu sustabdyti savo artimiausių žmonių hiperaktyvų laiką, pakviesdama užpūsti gimtadienio torto žvakutę. “Ei, aš juk gimiau, kai jūs laukėte stebuklo! Šiemet kviečiu į antrąjį savo gimtadienį!”


Laukiam labai mes to gimtadienio ir ruošiamės jam labiau nei Kalėdoms:)
Suknelę pradėkite megzti nuo kaklo. Pamatuokite, kiek centimetrų yra aplink kaklą, apskaičiuokite akių skaičių pasirinktam raštui ir pradėkite apmesti mezginio akis.
Šios suknelės iškirptė yra apie 31 cm. Kiek reikės uždėti, apskaičiuokite taip: 31 cm yra 60 akių dalijame iš 3 = nugara – 20, priekis – 20, rankovės – po 10 akių.

Jeigu akių skaičius nesidalija iš trijų, nugaroje palikite daugiau akių, nes pečių linija būna platesnė.

Kadangi megsite ratu nuo viršaus, reikia palikti laisvumo iškirptei, todėl akis dėkite pamažu. Apmeskite 20 nugaros akių – jas išmegzkite, tada apmeskite 6 rankovės akis, išmegzkite, apmeskite kitos rankovės 6 akis, išmegzkite, tada dar 4 rankovės akis ir dar 4, pradėkite apmesti priekį: 5 akis, vėl 5, tada 5, ir dar 5 priekio akis. Reglano eilutę sudaro dvi akys, vieną paimkite iš nugaros ar priekio dalies o kitą – iš rankovės dalies. Tuomet tose vietose, kur susieina priekio ir rankovės ar nugaros ir rankovės dalys, kas antroje eilėje prieš dvi akis ir po dviejų akių uždėkite po akį.
Platinkite, kol užtenka ilgio iki pažasties. Toliau akių nebepridėkite. Megzdamos ratu rankovių akis suverkite ant trumpų virbalų su valu arba akių laikiklių. Toliau megzkite ratu tik priekio ir nugaros akis.
Viršutinę dalį megzkite ripsu, tada padarykite kiauraraščio skylutes juostelei įverti (viena akis uždėta, dvi sumgeztos, vėl viena uždėta dvi sumegztos). Vėliau pereikite į lygųjį raštą.
Kad suknelė į apačią po truputį platėtų, po krūtine pradėkite didinti akių skaičių. Iš pradžių megzdamos ratu kas dešimtą akį pridėkite po vieną akį. Vėliau kas penktą ratą kraštuose pridėkite po dvi akis (vieną priekiui, vieną nugarai, vieną priekiui, vieną nugarai). Pasižymėkite po vieną šoninę akį ir kaskart pridėkite akis prieš ją ir po jos.
Suknelę užbaikite ripsu. Rankovių dalis iki norimo ilgio toliau megzkite ripso raštu.
Kišenei apmeskite 20 akių, megzkite 6 eiles ripsu, tada padarykite skylutes juostelei įverti ir tęskite lygiuoju raštu. Pamegzkite apie 7-8 cm ir iš kraštų pradėkite apvalinti 4 kartus sumegzdamos po dvi akis. Kai liks 10 – 12 akių, nuleiskite visas ir užbaikite kišenę.
Baigusios pagrindinę ir rankovių dalis susiūkite laisvas akis pažastyse. Nunerkite torto gabalėlį pagal schemą ir juo papuoškite kišenę. Kaklo liniją ir kišenę apnerkite vąšeliu viena eile stulpeliais be užmetimo, kita „dantukų“ raštu (į kas antrą stulpelį nerkite trijų kilpų pynutę sujungtą su piema kilpa). Prisiūkite kišenę, įverkite juosteles.
Priekinę liniją, kur susieina skirtingų eilių akys ir nelygiai sugula ripso raštas, apsiūkite grandinėlės dygsniu iki juostelės.

Vienai blauzdinei apmeskite 34 akis. Megzkite 12 eilių stulpeliu, tuomet 4 eiles gerosiomis, tada 4 eiles blogosiomis ir vėl 4 gerosiomis. Megzkite reikiamo ilgio ir užbaikite vėl 11 eilių stulpeliu, 12-oje eilėje nuleiskite visas akis.

Mamos juk moka „iškepti“ tortus ir ant mažųjų suknelių!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą