2011 m. gruodžio 7 d., trečiadienis

Lankyti mažos mergaitės prieš Kalėdas...


Kiekvienas tikriausiai skaičiuoja dienas iki didžiųjų metų švenčių. Ir tik patys artimiausi man žmonės, žino, kad šiuo metų laiku aš irgi skaičiuoju dienas...Taip jau nutiko, kad pastaruosius penkerius metus mūsų šeimoje Kalėdinis laikas – tai vis nauja, ypatinga pradžia. Vaikų gimimas, pirmieji gimtadieniai, o šiemet mažajai sueis jau 2 metukai. O man vėl teks, rytais, dar neprašvitus, tyliai išslinkti iš kambario ir, uždarius miegančių namų duris, įsilieti į mašinų ir radijo garsų šurmulį. Geri tie rytai, kai reikia pasirūpinti ir savimi ne tik kitais, valgio gaminimu ar nevalytomis dulkėmis. Bet dabar teįstengiu galvoti tik apie tai, kiek mažai man liko laiko mažosios atradimų kupinuose namuose. Ir kokie vis tik ypatingi buvo šie metai man...

O kiek dar liko nepadaryta...Šį kartą skubėjau papuošti mažą mergaitę, sutinkančią pirmas Kalėdas. Tegul jos jai būna ypatingos ir įsimintinos!

Kalėdinį sarafaną megzkite iš dviejų dalių, nuo apačios į viršų. Vienai daliai baltais siūlais apmeskite 84 akis. 3–4 cm megzkite perliuko raštu (1 geroji, 1 blogoji akis, kitoje eilėje keiskite – 1 blogoji, 1 geroji akis). Paskui pradėkite megzti lygiuoju raštu, tik kraštuose 6 akis per visą mezginį megzkite perliuku. Dar 13 eilių pamegzkite baltais siūlais ir pakeiskite siūlą vienspalviu. Toliau megzdamos kas 9–11 eilių kraštuose po perliuko rašto ir prieš jį vis sumegzkite po dvi akis.
Maždaug ties liemeniu sumegzkite po dvi akis kas penktą akį. Toliau megzkite tiesiai. Numezgusios 23 cm, nuleiskite iškirptę. Akių skaičių padalykite po lygiai ant dviejų virbalų. Kiekvienoje pusėje per tris kartus nuleiskite 11, 2 ir 1 akį. Megzkite dar kelis centimetrus ir nuleiskite visas akis. Priekyje kaklą pradėkite nuleisti 2 -3 cm žemiau nei nugaroje.
Vąšeliu vėžio žingsniu sunerkite abi liemenės dalis iki rankovių. Perliuko raštu numegzkite kaklo ir dviejų šonų apdailos detales. Šonų detalėms apmeskite 11 akių, megzkite 6 cm ir padarykite kilputę sagai. Megzkite dar 2 cm ir užbaikite detalę. Iškirptės apdailai apmeskite 88 akis ir megzkite 10 eilių perliuko raštu.
Susiuvusios visas detales išsiuvinėkite Kalėdinę žvaigždę pagal schemą.

Ir mažiausi mūsų angelėliai gali būti tikri Kalėdų dvasios nešėjai:)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą