2011 m. spalio 31 d., pirmadienis

Broliukų liemenės


Ateina toks laikas, kai ir mūsų vaikai mokosi apkabinti, priglausti ir globoti. Ateina toks laikas, kai jie mokosi būti vyresniais, didesniais ir tokiais išdidžiais. Jie mokosi ištarti „labas broli, labas sese“. Kartais geriau nei suaugusieji supranta ir žino ko nori, ar ko nemėgsta broliukas ra sesutė. Ir nepaisant tų akimirkų, kai būna taip sunku dalintis žaislais, dėmesiu ir laiku, jiems taip gera augti kartu!

Mes užaugom – užaugo ir mūsų šeimos. Mano draugė augina du nuostabius berniukus ir savo mamiškomis rankomis šildo juos. Šį kartą, ji išmokė mane išmegzti raštus skirtingų spalvų siūlais. Jeigu turite daug daug kantrybės mokykitės ir jūs!

Didesnio berniuko liemenės nugarai apmeskite 86 akis.Pradėkite megzti samanų spalvos siūlu 4 eiles stulpeliu – 1 gera, 1 bloga ir dar 4 eiles gerosiomis akimis. Pakeiskite siūlą į melsvą, megzkite 1 eilę gerosiomis, kitoje eilėje 3 akis išmegzkite gerosiomis ir pradėkite megzti žmogeliukų motyvus žydru siūlu.
Keisdamos skirtingų spalvų siūlus, juos persukite vieną su kitu ir palikite pakankamai laisvus, kad nesutrauktų rašto.
Šioje liemenėje telpa 10 žmogeliukų. Kai išmegsite raštą, megzkite dar 1 eilę melsvu. Tuomet, 4 eiles samanų spalvos siūlu. Vėl keiskite siūlą į melsvą ir megzkite 10 baltų žmogeliukų. Taip keisdamos spalvas ir raštus megzkite 18 cm. Turėtų tilpti 3 žmogeliukų juostos. Tada, nuleiskite rankovių išėmimus, kas antroje eilėje gerojoje pusėje nuleiskite 3, 2 ir 1 akis. Megzkite dar 12 cm ir nuleiskite visas akis. Priekiui apmeskite tiek pat akių ir megzkite tokiu pat raštu, tik likus 5-6 cm iki viršaus pradėkite formuoti kaklo iškirptę. Visas akis padalinkite ant dviejų virbalų po lygiai ir nuleiskite pirmą kartą 8 akis, tada 3 ir 1. Tuomet megzkite likusias pečių akis skirtingų spalvų juostomis po 4 eiles. Susiūkite liemenės šonus, surinkite akis aplink rankovių iškirptes ir megzkite stulpeliu (1 gera, 1 bloga) 4 eiles. Ties kaklo iškirpte ir pečių linija surinkite akis taip, kad galėtumėte suformuoti užsegimus abiejuose liemenės pusėse, tam nugaros dalyje padarykite kilputes. Megzkite tokiu pat raštu (1 gera, 1 bloga) 4 eiles. Prisiūkite po 3 žaismingas sagas kiekvienoje pusėje.
Mažojo berniuko liemenei apmeskite 70 akių. Pradėkite megzti samanų spalvos siūlu 4 eiles stulpeliu – 1 gera, 1 bloga ir dar 4 eiles gerosiomis akimis. Pakeiskite siūlą į melsvą, megzkite 1 eilę gerosiomis, kitoje eilėje 3 akis išmegzkite gerosiomis ir pradėkite megzti žmogeliukų motyvus žydru siūlu. Šioje liemenėje telpa 8 žmogeliukai. Kai išmegsite raštą, megzkite dar 1 eilę melsvu. Tuomet, 4 eiles samanų spalvos siūlu. Vėl keiskite siūlą į melsvą ir megzkite 8 baltus žmogeliukus. Taip keisdamos spalvas ir raštus megzkite 13 cm. Išmegsite 2 eiles po 8 žmogeliukus. Ties 3 žmogeliukų eile, nuleiskite rankovių išėmimus, kas antroje eilėje gerojoje pusėje nuleiskite 3, 2 ir 1 akis. Megzkite tiek žmogeliukų, kiek tilps pagal raštą dar 11 cm ir nuleiskite visas akis. Priekiui apmeskite tiek pat akių ir megzkite tokiu pat raštu, tik likus 5-6 cm iki viršaus pradėkite formuoti kaklo iškirptę. Visas akis padalinkite ant dviejų virbalų po lygiai ir nuleiskite pirmą kartą 6 akis, tada 2 ir 1. Toliau megzkite po vieną pusę, keisdamos siūlų spalvas juostomis, dar 1 eilę po 1 žmogeliuką ties pečių linija. Nuleiskite vienos pusės akis. Liemenę užbaikite taip pat, kaip ir vyresniojo berniuko – apdailai surinkite akis ir megzkite stulpeliu (1 gera, 1 bloga). Pabaigusios prisiūkite po 2 sagas.

3 komentarai:

  1. Labai gražu :)) Tiesa pasakius, aš buvau dukrytei panašią liemenytę numezgusi :) - tik tąkart net nebuvo kilusi mintis megzti daugiau nei 2 spalvomis ;) Mielos liemenytės :))

    AtsakytiPanaikinti
  2. Nuostabios. Ir ne tik šios liemenės. Tokius aprašymus sudėti! Labai džiaugiuosi radusi :)

    AtsakytiPanaikinti
  3. Kokios nuostabios liemenės. Gražios ir suderintos spalvos. Broliukai atrodo puikiai! :)

    AtsakytiPanaikinti