2011 m. sausio 30 d., sekmadienis

Mažiausiam, Didesniam ir Didžiausiam
Kai gimus sūnui mums palinkėjo“ Pajuskit daug bangų!”, mes laukėme jų su nerimu... Bet tėvai gimsta, kai gimsta jausmas myluoti, globoti, sūpuoti, auklėti ir mokyti, ir nuo tada jų gyvenimas išties subanguoja: nuo suvokto stebuklo euforijos iki silpnumo akimirkų ir didesnio išgertos kavos kiekio ūpui palaikyti. Dabar kai namai banguoja dvigubai: brolio samprotavimų perliukai vienas po kito skęsta juoko bangose, o „princesės ant žirnio“ suraukta nosytė iššaukia tikrą emocijų audrą, nors ilgai ant jos pykti negali:)Kai patį mažiausią šeimos narį dar reikia pagloboti, ir nors su didesniu jau smagu draugauti, būtų gerai, kad didžiausiems kas nors palinkėtų jeigu jau per bangas tai „gero vėjo!”, o dar geriau būtų tiesiog “mažesnių bangų!”:)

Beveik metai spalvoto ir raštuoto mezgimo ir labai nepelnytai pamirštos kojinaitės. Galbūt todėl, kad vis atsirasdavo kažkas įdomesnio ir dar nei karto nemegzto, bet vaikai juk neužauga be mamos megztų kojinaičių:) Turiu keletą šiltų idėjų.

Šį kartą mano geriausios draugės padovanota dryžuota idėja – jos berniukų - „nykštukų“ spalvomis. Kojinaičių mezgimui yra ne vienas būdas. Kiekviena galime atrasti savo, bet tradicinės taisyklės galioja visuomet: 1) penki virbalai (nors esu skaičiusi ir variantą kai kojinės mezgamos dviem virbalais), 2) atlenkiamosios dalies, 3) čiurnos, 4)kulno, 5) kulno įlinkio ir 6) pėdos mezgimas.

Kojinę pradedame megzti nuo atlenkiamosios dalies. Pradžioje uždėkite lyginį akių skaičių ant dviejų virbalų, o jas išmegzdamos paskirstykite ant 4 virbalų po lygiai. Šią kojinės dalį megzkite stulpeliu (viena gera, viena bloga). Numezgusios norimo ilgio atlenkiamąją dalį pereikite prie čiurnos mezgimo, ji mezgama lygiuoju raštu. Jūsų kojinių ilgis ir priklausys nuo šių dviejų dalių ilgio.
Įdomiausia kojinių mezgimo dalis – kulnas. Kulnui imkite dviejų virbalų akis (galima jas suverti ant vieno virbalo), taigi dabar megzkite trimis virbalais. Akis išmegzkite dvigubu mezgimu – išmegzkite kas antrą akį (pirmą akį nukelkite, antrą išmegzkite, trečią nukelkite, ketvirtą vėl išmegzkite ir t.t.). Paskutinė akis turi būti išmegzta, o pirmoji nukeliama. Taip megzkite tiek eilių kiek yra akių ant dviejų virbalų, kad gautųsi kvadratas. Tada turimą akių skaičių padalinkite iš dviejų ir paskirstykite akis ant trijų virbalų taip, kad ant viduriniojo būtų tiek akių kiek yra ant dviejų kraštinių (pvz 4, 8, 4). Dabar reikės megzti tik vidurinįjį virbalą, ir šonines akis sumegzti su pirmo ir trečio virbalo akimis, tol, kol bus sumegztos visos akys. Pirmoje eilėje pirmo virbalo akis išmegzkite lygiosiomis akimis, antro virbalo akis – dvigubu mezgimu, tik paskutinę antro virbalo akį sumegzkite su pirma trečiojo virbalo akimi. Trečio virbalo akių nemegzkite, apsukite mezginį ir grįžkite atgal. Pirmą akį nukelkite, o kitas išmegzkite išvirkščiosiomis, paskutinę akį vėl sumegzkite su pirmo virbalo akimi. Ir nemegzkite pirmojo virbalo. Gerojoje pusėje megzkite dvigubu mezgimu, blogojoje blogosiomis akimis. Kulnas numegztas, kai sumegztos visos kraštinės akys.
Kai numegzkite kulną viduriniojo virbalo akis vėl padalinkite ant dviejų virbalų. Ant tų virbalų surinkite ir akis iš laisvų kulno šonų. Ant šių dviejų virbalų akių bus daugiau nei ant virbalų, kurios palikome prieš mezgant kulną. Toliau megzkite lygiuoju mezgimu ir kas antrą eilę nuleiskite po vieną akį ant virbalų kur yra daugiau akių. Jas nuleiskite viršutinėje kojinės dalyje, vieno virbalo pradžioje, kito pabaigoje. Tol kol akių skaičius ant virbalų susivienodins.
Pėdą megzkite lygiuoju mezgimu kol pasieksite mažąjį pirštuką. Dabar pradėkite leisti kojinę. Nuo kiekvieno virbalo nuleiskite po vieną akį, tada megzkite tris eiles nenuleisdamos akių, ketvirtoje eilėje vėl nuleiskite po vieną akį, tada dvi eiles be nuleidimo, tada vėl nuleiskite po vieną akį ir megzkite dar vieną eilę. Jeigu kojinytė jau gaubia pirštus pradėkite leisti kiekvienoje eilėje po vieną akį ir per vieną likusią akį pertraukite siūlą.
Kojinytė baigta! Tiesa, megzdamos nepamirškite gražiai pamarginti jūsų pamėgtomis spalvomis!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą