2012 m. rugsėjo 16 d., sekmadienis

Tas auksinis ruduo...

Pamilau jį laukdama savo vaikų ir kai pašnibždomis prasitariau savo kolegei:”žinai, man nepaprastai patinka ruduo”, ji nesulaikė šypsenos: “žinai, man irgi :)”. Ir, be abejo, mūsų dviejų pokalbis apie rudenį užsitęsė… Ruduo ne tik skoniai, ne tik kvapai, bet ir spalvos: čia telpa begęstanti saulė, anot vyresnėlio “rūdyjantys” lapai ir krentantys obuoliai:) Mėgstu žaisti tomis spalvomis ir kažkas man labai teisingai pasakė:” va dabar, kai pradedi kalbėti apie mezgimą, vaikus tavo akys tiesiog užsidega :)”. Šį kartą pastebėjau tai pati – noriu dar ir dar - tokio šaliko, kojinių , pirštinių, gal net kepurės… Noriu nuo galvos iki kojų pasislėpti auksiniame rudens žaisme. .. Šis žaismingas sarafanas – man mielas ne tik dėl spalvų, beje, jos keičia viena kitą spalvotų siūlų dėka, bet ir dėl to, kad jo nereikia siūti. Pradėkite megzti nuo kaklo dalies. Mezgiau vidutinio storumo siūlais 3,5 mm virbalais. Taiga, jeigu mezgate panašaus storio virbalais, 2,5 – 3 metų mergaitei apmeskite 94 akis ir megzkite ratu 20 eilių stulpeliu 1x1. Kitoje eilėje pereikite į lygųjį mezgimą dar kitoje pridėkite kas antrą akį. Megzkite dar 16 – 18 eilių gerosiomis akimis, tuomet dar 8-10 eilių ripsu. Kitame rate išmegzkite 51 akį, kitas 43 nuleiskite, jų vietoje apmeskite 8 akis, vėl gerosiomis megzkite 51 akį, 43 nuleiskite, apmeskite naujas 8. Toliau megzkite ratu 16 eilių gerosiomis akimis, tuomet 10 eilių ripsu. Tada 3 ratus gerosiomis akimis. 4 rate kas 20 akį pridėkite po 1 akį. Megzkite dar 3 ratsu ir ketvirtame vėl pridėkite kas 20 akį po 1 akį. Megzkite dar 3 ratus, tada ketvirtame pridėkite po 1 akį kas 5 akį. Megzkite toliau 48 ratus, 49 –ame rate vėl pridėkite kas 20 akį po 1 akį. Tuomet 8 ratus ir 9-ame vėl kas 20 akį po 1 akį. Taip tęskite tol, kol numegsite norimo ilgio sijoną. Užbaigti jį galite ripsu arba stulpelio kraštu: 4 eile megzkite stulpeliu 1 gera, 1 bloga, 5 pridėkite po 1 akį taip, kad galėtumėte megzti stulpeliu: 1 gera, 2 blogos, taip 3 ratus, tada pridėkite dar po 1 akį taip, kad megztumėte išplėstu stulpeliu 1 gera, 3 blogos. Megzkite taip dar 3 ratus ir nuleiskite visas akis. Sarafanas ką tik iš kepyklos:) Gal rudeninei darželio šventei, o gal mažai manekenei su guzu kaktoje pradžiuginti:)

5 komentarai:

 1. sveiki, truputi ne it tema, bet kur prapoe kepure is mamos vaikystes?... jau susiruosiau ja megzti, issisaugojau nuoroda, o ziuriu, jos ju nebera... gal galite vel patalpinti? labai grazus darbelis ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Egle, parasykite savo kontaktus. Pastbejau kad nesate prie sekeju. Persiusiu aprasyma jums asmeniskai:)

   Panaikinti
 2. Egle, galeciau jums atsiusti aprasyma siandien vakare po darbu. Vakar deliojausi irasus ir kai kuriuos "sutvarkiau" negiztamai:) Tikiuosi jusu kontaktus rasiu prie profilio. Atsiprasau, uz nesusipratima...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Taip, jau turime tokį sarafaną. Pernai mezgiau iš plonos mocheros- tai toks puošnus rūbelis gavosi, kad dėvime tik YPATINGOMIS progomis. Beje, iš pagal jus numezgiau bolero. Gavosi fantastiškas komplektas. Tad rekomenduoju visoms visoms mezgėjoms-lengva, beeeeet labai gražu :)

  AtsakytiPanaikinti