2012 m. balandžio 21 d., šeštadienis

Atgimti pavasarį...

Prieš du metus gimė šių puslapių idėja. Didžiausi to kaltininkai buvo mano vaikai ir, žinoma, pavasaris. Atsimenu, kad tą dieną jaučiausi tokia pakylėta, pilna įvairiausių veiklų. Beveik 4 mėnesių mažoji darėsi vis ramesnė, vyresnėlis tarsi suaugęs mano pašnekovas, o aš galėjau skirti daug daugiau laiko kūrybai. Tada aš supratau, kad tai gražiausias mano "mamiškas" laikas ir didžiausias mano atradimas – jaukumu pakvipę namai. Dabar mano laikas padalintas tarp gyvybe pulsuojančio miesto centro ir išsiilgusių namų. Tikrai neberandu tiek laiko pasinerti į kūrybos puslapius, bet be to gyventi irgi negaliu. Juk pavasaris ir jau antri metai jūs su manim. Šiandien nerkime kartu! Skrybėlaitės raštą sudaro 17 motyvų. Juos pradėkite nerti jau pirmame rate. Skrybėlaitę puošia iškilūs persukti stulpeliai,juos nerkite taip - vąšelį durkite apkabindamos ankstesnio rato stulpelį. Pradėkite nuo 5 kilpų pynelės, sujunkite į ratą ir nerkite toliau tiek motyvų, kiek reikia jūsų skrybėlaitei. 1 ratas – 2 kilpų pynutė ir 16 stulpelių su užmetimu. 2 ratas – virš kiekvieno stulpelio su užmetimu nerkite persuktą (arba iškilusį) stulpelį ir 1 pynutės kilpą (stulpelis, 1 kilpa, stulpelis, 1 kilpa ir t. t.). 3 ratas – 1 stulpelis su užmetimu, 1 persuktas stulpelis, 1 pynutės kilpa – čia ir bus mūsų vienas motyvas (iš viso 17). 4 ratas – 1 stulpelis, pynutės kilpa, 1 persuktas stulpelis, pynutės kilpa. 5 ratas – virš stulpelio su užmetimu – 2 stulpeliai su užmetimu, pynutės kilpa, persuktas stulpelis, pynutės kilpa. 6 ratas – į pirmąjį stulpelį su užmetimu nerkite 2 stulpelius su užmetimu, į kitą stulpelį su užmetimu – 1 stulpelį su užmetimu, pynutės kilpą, persuktą stulpelį, pynutės kilpą. 7 ratas – kartokite tą pačią eilutę. 8 ratas – vėl į pirmąjį stulpelį 2 stulpeliai su užmetimu, į kitus 2 po 1 stulpelį su užmetimu, 1 stulpelį praleiskite, tada 1 pynutės kilpa, persuktas stulpelis ir 2 pynutės kilpos.Toliau raštas kartojasi, platinti nebereikia. Nerkite tiek ratų, kokio aukščio skrybėlaitės reikia. Tada nerkite 3 ratus stulpelių be užmetimo, 3 rate į kas 3 stulpelį nerkite po 2 stulpelius, o tada 5 eiles 1 stulpelis su užmetimu ir 1 persuktas stulpelis. Skrybėlaitę apnerkite vėžio žingsniu ir papuoškite nerta gėlyte.

5 komentarai:

 1. Labai gražūs Jūsų darbai, ačiū kad pasidalinate su visais. Sėkmės Jums.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Neriame neriame - ačiū už kvietimą :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Jūsų darbai toki gražus, kad ir mane užkrečia kanors panašaus sukurti. Ačiū jums už idėjas. Noriu paklausti vieno dalyko- kaip neriamas persuktas stulpelis? Schemas skaityti moku, tačiau nesuprantu kuris stulpelio nėrimo budas taip apibūdinamas...

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aiū labai už gražius žodžius. Man tai labai daug reiškia:) Persuktas stulpelis - tai stulpelis su užmetimu neriamas apkabinant ankstesnės eilės stulpelį. Taip gaunasi iškilęs stulpelis. Čia mano naminiai pavadinimai, gal todėl neaiškūs:)

  AtsakytiPanaikinti