2012 m. vasario 8 d., trečiadienis

Mūsų svečiai

Kai namų duris praveria seniai laukti svečiai, vaikus aplanko nauji žaislai, pasiilgti skanėstai ir diena kupina įspūdžių. Mes skubame pamatuoti kiek jie paaugo, ko naujo išmoko, kai ką prisiminti ir kai kuo pasidalinti. Gera, kai aplanko tokie draugai, kurių gyvenimas sukasi apie vaikus. Gera, praleisti dieną kartu, kai galim kalbėtis susėdę ant žemės greta mažųjų. Kai po tokios dienos labai greitai sumiega vaikai, negaliu atsidžiaugti, "kaip gera, drauge, kad pasivijai mane ir tavo vaikai stiebiasi paskui manuosius:) Jau ilgiuosi jūsų atvažiuokit dar...:)“

Po svečių apsilankymo iš savo archyvų ištraukiau ilgai „taupytą“ pieno baltumo megztuką. Jį pradėjau megzti dar savo vyresnėliui, o pabaigiau visai neseniai. Papuošiau nertu besmegeniu ir šiandien jis tinka draugės mažyliui.

Megztuko nugarai apmeskite 74 akis. Apačią megzkite dvigubo stulpelio raštu: 2 gerosios, 2 blogosios akys. Po keturias eiles megzkite žydru, gelsvu ir vėl žydru siūlu (4 cm). Pagrindinę dalį megzkite lygiuoju raštu pieno spalvos siūlais. Numezgusios stačiakampę 32 cm detalę visas akis nuleiskite.
Tiek pat akių apmeskite ir priekiui. Taip pat megzkite iki iškirptės, tai yra likus 5 cm iki viršaus formuokite iškirptę: visas akis padalykite iš trijų ir trečdalį nuleiskite. Mezginį padalykite ant dviejų virbalų ir nuo vidurio kas antroje eilėje tris kartus nuleiskite 6, 3 ir 3 akis.
Rankovėms apmeskite po 32 akis. Pradžią megzkite dvigubu stulpeliu tomis pačiomis spalvomis kaip ir megztuko detalių. Kai pereisite į lygųjį mezgimą, kas antroje eilėje 10 kartų iš kraštų pridėkite po vieną akį. Platinkite maždaug iki alkūnės.
Toliau megzkite lygiai iki viršaus ir nuleiskite akis. Visas dalis susiūkite. Pamatuokite, kokio ilgio apdailos detalę reikės numegzti aplink kaklą. Šiam megztukui apmeskite 84 akis ir megzkite dvigubo stulpelio raštu kaip ir apačią. Prisiūkite taip, kad pynutė gražiai gultų ant megztuko.
Pagal schemą nunerkite tris skirtingo dydžio žydrus apskritimus. Didžiausiam nerkite 10 ratų, viduriniam – 7, mažiausiam – 5 ratus pagal schemą. Iš jų „pastatykite“ besmegenį, išsiuvinėkite akis, nosį ir burną. Prisiūkite dvi sagas. Stulpeliais su vienu užmetimu nunerkite šaliką ir kepurę, prisiūkite.

1 komentaras:

  1. Labai įdomu, kodėl tik pradėtas mezginys buvo nustumtas į archyvą? :) Labai mielas megztukas!

    AtsakytiPanaikinti