2010 m. gruodžio 4 d., šeštadienis

Žiemos metamorfozės
Vaiskią gruodžio dieną labiau nei iškritusį sniegą, aš stebiu ryškų, žydrą dangų. Tada mano žiema įgauna daugiau spalvų: džiaugsmu spindinčios vaikų akys, raudoni žandai, ledo kristaliukais aplipusios pirštinės, sniege suskaičiuotos pėdos... Tokį žiemos paveikslą nešiojuosi prisiminimuose iš vaikystės. Tie, kam žiema tik pirmoji bando bent pro lango stiklą lyžtelti saulėje tviskantį sniegą. Juk mes kaip ledinukai – maži ledo gabaliukai, mes laimingi, tikros žiemos sulaukę vaikai!

Atėjus žiemai, puošiu vieną mergaitę gal ledo, o gal žydro žiemos dangaus spalva. Pirmą kartą mezgiau reglano rankovytes ir labai džiaugiuosi atradusi šį puikų mezgimo būdą. Svarbiausia teisingai pasiskaičiuoti centimetrus ir akis prieš pradedant darbą, o tada nereikės megztuko ar liemenės net siūti. Pirmiausia nusimegzkite 20 akių pavyzdėlį (priklausomai nuo rašto akių gali reikėti ir daugiau). Tada pasimatuokite, kiek centimetrų yra jūsų pavyzdėlis.
Liemenę pradėjau megzti nuo kaklo. Todėl pasimatavau kiek centimetrų yra aplink kaklą, o tada paskaičiavau kiek akių iš viso reikės uždėti. Mezgant reglaną, visas akis reikia padalinti į 3 lygias dalis: priekis, nugara ir abi rankovytės (rankovytėm akis dalinsime iš dviejų). Kadangi mezgiau liemenę su užsegimu, tai reikėjo gražiai „nuleisti“ kakliuką, todėl ant virbalų pirmiausia uždėjau nugaros dalies akis, tada vieną dalį rankovių, tada kitą dalį rankovių ir priekio akis dalinau į dvi dalis (dėjau ne iš karto visas). Žodžiu, aprašymas labai sudėtingas rašau skaičiais.
Iš viso – 64 akys : 3 = nugara – 23 (nugaroje palikite daugiau akių, nes pečiai būna platesni), priekis – 20, rankovės – po 10 akių. Dedame 23 akis, jas išmezgame, dedame 5 rankovės akis, išmezgame, dedame kitos rankovės 5 akis, išmezgame, tada dar 5 rankovės akis ir dar 5, pradedame dėti priekio akis, 6 akis, vėl 6 ir 4, 4. Reglano eilutę sudaro 2 akys, vieną paimkite iš nugaros ar priekio dalies o kitą iš rankovės dalies. Tuomet tose vietose kur susitiks dvi priekio – rankovės ar nugaros – rankovės dalys, prieš ir po 2 akių uždėkite po 1 akį kas antroje eilėje (jau uždėdamos akis dalimis pradėkite pridėti akis). Reglaną galima megzti net ratu. Aš mezgiau gera – bloga pusėmis. Platinam tol kol užtenka ilgio iki pažasties (galima eigoje matuoti). Toliau nebeplatinkite. Viršų mezgiau ripso raštu, vėliau švediškais koreliais. Šiek tiek siaurinau, kai perėjau prie kito rašto ir rankovytes apmegzdama sumezgiau kas antrą akį bei užbaigiau stulpelių raštu. Liemenę papuošiau nerta pynute, apnėriau viena eile paprastų stulpelių ir vėžio žingsniu.

Šį mėnesį dar labai daug tokių „ledinukų“ laukia šiltų rūbelių ir jau prasidėjo tas Kalėdinis sausainių, dovanų ir netikėtumų laikotarpis, todėl ir mūsų susitikimai bus retesni:)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą