2010 m. spalio 11 d., pirmadienis

Megztukai "nevaikštukams"

"Na, vaikai, jūs žaiskit, o aš bėgu 5 sekundėm į kitą kambarį, atsinešiu žurnalą." Bet... vėl nespėjau,mažylės verksmas ir vyresnėlio priekaištas „aš jai šito neduodu“ pasigirdo maždaug po 3 sekundžių. Manęs laukė įspūdingas vaizdelis: vyresnėlis buvo susigriebęs visus sesės kramtukus, šalia gulėjo į dvi dalis padalintas brolio malūnsparnis.
Taip mūsų namuose „žvaigždžių karai“... bet kai pagalvoji, kam tie romantiški vakarai prie židinio, ramios vakarienės žvakių šviesoje ar kava rytais į lovą, kai pagalvoji, tai ech...kam tai ir kada tai buvo?
Šiandien prisiminiau tas dienas, kai mūsų vyresnėlis vaikščiojo tik su vaikštukais ir atradau jo nuotrauką su mano megztu megztuku. Mūsų vaikai, kaip aš sakau, yra vieno sezono – abu gimę žiemą. Dabar,mane dažnai aplanko deja vu jausmas - kai matau augančią savo mažylę. Štai kokiais megztukais galit papuošti ir berniuką, ir mergaitę. Megztukas mezgamas lygiuoju raštu, dėkinga siūlų rūšis padaro juos ypatingai spalvotus.
Nugarai uždėkite 50-54 akis. Apie 8 eiles megzkite stulpeliu (1 gera, 1 bloga) tada lygiuoju raštu. Tokio amžiaus vaikučiams rankoves aš mezgu „labai savotiškai“ – galit pabandyti ir jūs. Lygiai mezgu iki pažasties, o tada uždedu ant virbalo tiek akių, kiek reikia rankovės ilgiui. Mezgu nugarą iki viršaus ir nuleidžiu akis. Priekiui megztukui su užsegimu uždėti reikia maždaug 10 akių daugiau. Tad, vienai daliai uždėkite 30 – 32 akis. Vėl megzkite iki pažasties tada uždėkite akis rankovei (tiek pat kiek ir nugaroje). Kraštą ties užsegimu galima megzti 5 akis stulpeliu, perliuku arba apnerti vąšeliu po to kai susiųsite. Vieną prieko dalį megzkite paprastai, o kitoje padarykite kilputes sagoms. Kapišoną mezgu kaip atskirą detalę, pradžioje stulpeliais, vėliau lygiuoju raštu, susiuvu ir prisiuvu prie megztuko (šitam modeliukui – 70 akių).
Megztukus labai papuošia vaikiškos sagutės - sesei obuoliukai, o broliui - citrinos.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą