2013 m. vasario 23 d., šeštadienis

Geltona mada...

Taip jau nutiko, kad golfų į darželį spalvos privertė ieškoti pačių įvairiausių sprendimų – pasipuošti, o kartais tiesiog rasti išeitį, ką priderinti prie blankokos geltonos spalvos. Taip mūsų spinta pasipildė dar vienu sijonu - šį kartą raktu apačioje. Aš jus įspėjau, kad mūsų namuose epidemija:) „Močiute, labai laukiu medvilninių siūlų!” Pats laikas gydytis kepuraitėmis pavasariui. Pažadu užteks visiems:) Man labai patinka ne tik kitokia sijono forma, bet ir rašto dėka iškilę "spurgiukai":) Sijonui apmeskite 100 akių, sujunkite į ratą ir megzkite gerosiomis akimis. Kai numegsite 8 ratus, padarykite atlanką gumai verti – megzkite 1 ratą – užmetimas, 2 sumegztos (čia bus atlanka įverti gumai). Toliau tęskite lygiuoju mezgimu. Šiam sijonui 27 eilės gerosiomis akimis, tuomet pridėkite kas trečią akį po vieną akį. Jas išmegzkite skylute ir toliau tęskite skylučių raštu – medaus spalvos siūlu. Numezgusios apie 27 ratus ir vėl pridėkite po vieną akį kas trečią akį. Vėl geltonu siūlu, skylučių raštu. Megzkite norimo ilgio sijonuką, tada visas akis sumegzkite po dvi akis, kitą ratą blogosiomis akimis ir nuleiskite visas akis. Įverkite gumą, apačią apnerkite žemais stulpeliais. Rožytę pasiskolinome iš flamenco sijono:)

2013 m. vasario 17 d., sekmadienis

Pasidžiaukime žiema!

Žiema vis dar čia ir netikėtai mano pasiūlytas mezginys be galo tiko vyresnėliui. Turiu jums prisipažinti, kad jis visiškai nemėgsta mano megztų daiktų. Gal todėl, kad vis labiau ir labiau panašėja į tikrą vyrą ir nori būti panašus į darželio draugus. Bet... kai pamatė naująjį šalmą – nudžiugo... „mama, mes žaidžiame piratus ir tie, kas turi tokius šalmus gali būti visų vadu! Na kada , kada jau galėsiu eiti į darželį su juo?“ Rytoj sūneli:) Šiai kepurei – šalmui apmeskite 120 akių ir megzkite ratu, dvigubu stulpeliu (dvi geros, dvi blogos) 11-13 cm (priklausomai nuo mažylio amžiaus). Tada centre nuleiskite 28 akis ir toliau megzkite gera – bloga pusėmis. Megzkite taip 9-10 cm, tuomet uždėkite 28 akis ir toliau vėl megzkite ratu 6-7 cm. Sumažinkite akių skaičių iki 80 it megzkite gerosiomis akimis. Mezgimą padalykite į 9-10 lygių dalių ir ties jų susitikimo vietomis sumegzkite po dvi akis kas antrame rate. Kai liks 10 -12 akių pertraukite siūlą ir užbaikite mezginį. Veiduko dalį apnerkite vienu ratu žemais stulpeliais, kitą nerkite vėžio žingsniu. Savo mezginiais nuspalvinkite vaikų žaidimų pasaulį!

2013 m. vasario 12 d., antradienis

Delne sušilusi širdelė...

O man atrodo reikia… reikia mums visiems tokios dienos su mažomis mielomis staigmenomis, skanėstais ir tuo vieninteliu žodžiu “myliu”. Reikia tik mokėti pasidžiaugti. Mūsų namuose net vaikai “žaidžia“ šventę. Į mažosios prisiminimų knygą įklijavau pirmąją vyresnėlio iškirptą ir raudonai nuspalvintą širdelę, kai jai tebuvo 1,5 mėn. Juk kartais taip svarbu išgirsti ką plaka kiekvieno iš mūsų širdelė, o dalintis ir mylėti reikia mokytis dar vaikystėje. Šiemet labai laukiu tos dienos… Ypatingai šventinė savaitė: blynai, kaukės, širdelės ir tautinė atributika. Rankdarbiautojos dalinasi įvairiausiomis idėjomis: pliušinės širdutės ir trispalve papuošti keksiukai. Tiesiog nuostabu, kai turime kur pasinerti:) Mažoji vakar visą vakarą kiek galėjo vijo žiemą iš kiemo, bet ji vis dar čia. Pagalvojau, gal kas nors labai suskubs ir papuoš mažuosius šiltomis Valentino pirštinėmis, tad dalinuosi ir aš:) Apmeskite 36 akis, jas padalykite ant keturių virbalų ir megzkite ratu. 18 eilių stulpeliu: 2 gerosios, 2 blogosios akys (5,5 cm). Tada pereikite į pagrindinį pirštinės dalies raštą: 18 akių delno srityje megzkite blogosiomis akimis, o plaštakos išorėje – pagal 65 schemą. Megzkite du rombus ir du spurgelius jų viduryje. Rombą formuokite iš dviejų gerųjų akių, išeinančių iš riešo dalies. Taip ratu megzkite 11 eilių (4 cm), tada penkias nykščio akis suverkite ant žiogelio. Kitoje eilėje ant virbalo uždėkite penkias papildomas akis ties nykščio vieta. Toliau megzkite ratu. Per 19 eilių užbaikite raštą pagal schemą ir pradėkite siaurinti pirštinės galą. 20 eilėje pirmo ir trečio virbalo pirmą ir antrą akis sumegzkite gerąja akimi, o antro ir ketvirto virbalo paskutinę ir priešpaskutinę akis sumegzkite pertraukdamos vieną per kitą. Taip siaurinkite, kol liks keturios akys. Per jas pertraukite siūlą. Surinkite nykščio akis, iš šonų pridėkite po vieną akį ir megzkite 15 eilių ratu. Kai nykščio ilgis bus iki pusės nago, pradėkite siaurinti kaip ir pirštinę suapvalintu galu. Virbalų susitikimo vietose sumegzkite po dvi akis.

2013 m. vasario 3 d., sekmadienis

Sijonukas Jai:)

Ji vis tiek dar tik maža mergaitė… Su savo norais, svajonėmis, mintimis, ne taisyklingais žodžiais ir nepasotinamu smalsumu. Man kartais atrodo, kad mano norai yra daug mažesni – tik akimirkos sau, kai kiti kažkur toli, kai man nesvarbu :)Ir tik atitrūkstu tokiai išsvajotai poilsio valandėlei, kai pažadina švelnus mažos mergaitės apsikabinimas ir labai aiškiai ištarti žodžiai:”mamyte, aš tave myliu” ir iškart suprantu, kad šios akimirkos taip laukiau ir, kad - tai pats svarbiausias mano noras… Šį kartą kelionė į Peru. Taip nusprendė mūsų senelis, kuris niekaip negalėjo atsidžiaugti spalvų gama ir raštu. Aš irgi buvau pasiilgusi kažko labai labai spalvingo. Užsikrėčiau sijonų virusu nepagydomai:)Darželyje su sarafanais ar suknelėmis per karšta, o sijonai pats didžiausias grožis ir gėris. Numegzti galima labai greitai. Tik spalvas pasikeičiam ir pirmyn:) Sijoną megzkite nuo viršaus į apačią. Jeigu megsite 3,5 mm storio virbalais apmeskite 100 akių, sujunkite į ratą ir megzkite gerosiomis akimis. Kai numegsite 8 ratus, padarykite atlanką gumai verti – megzkite 1 ratą – užmetimas, 2 sumegztos (čia bus atlanka įverti gumai). Toliau tęskite lygiuoju mezgimu. Įdėkite keletą spalvų pamarginimui, keičiant spalva taip pat galite megzti vieną kitą ratą blogosiomis akimis. Numezgusios 5 cm pradėkite raštą pagal schemą. Tada 1 ratą gerosiomis akimis – čia pridėkite kas 10 akį po vieną akį, 1 blogosiomis, vėl 1 gerosiomis – vėl pridėkite tai kas 6, tai kad 9 akį po vieną akį. Svarbiausia, kad pradedant klosteles jūsų akių skaičius dalintųsi iš 7. 2-4 metų mergytei klosteles pradėkite megzti - 1 uždėta, 2 geros, vėl 1 uždėta, 5 blogos. Taip visą ratą. Kitame rate išmegzkite 4 gerąsias ir 5 blogosios - taip visą ratą. Toliau platinkite klostelę tokiu pačiu principu - pridėdamos po vieną akį prieš ir po gerųjų akių. Kai gerųjų akių bus 10 - nebeplatinkite. Megzkite kokio norite ilgio sijonuką. Pamarginkite tokiomis pat splavomis kaip ir viršuje. Paskutinę eilę megzkite blogosiomis ir nuleiskite visas akis.