2011 m. spalio 31 d., pirmadienis

Broliukų liemenės


Ateina toks laikas, kai ir mūsų vaikai mokosi apkabinti, priglausti ir globoti. Ateina toks laikas, kai jie mokosi būti vyresniais, didesniais ir tokiais išdidžiais. Jie mokosi ištarti „labas broli, labas sese“. Kartais geriau nei suaugusieji supranta ir žino ko nori, ar ko nemėgsta broliukas ra sesutė. Ir nepaisant tų akimirkų, kai būna taip sunku dalintis žaislais, dėmesiu ir laiku, jiems taip gera augti kartu!

Mes užaugom – užaugo ir mūsų šeimos. Mano draugė augina du nuostabius berniukus ir savo mamiškomis rankomis šildo juos. Šį kartą, ji išmokė mane išmegzti raštus skirtingų spalvų siūlais. Jeigu turite daug daug kantrybės mokykitės ir jūs!

Didesnio berniuko liemenės nugarai apmeskite 86 akis.Pradėkite megzti samanų spalvos siūlu 4 eiles stulpeliu – 1 gera, 1 bloga ir dar 4 eiles gerosiomis akimis. Pakeiskite siūlą į melsvą, megzkite 1 eilę gerosiomis, kitoje eilėje 3 akis išmegzkite gerosiomis ir pradėkite megzti žmogeliukų motyvus žydru siūlu.
Keisdamos skirtingų spalvų siūlus, juos persukite vieną su kitu ir palikite pakankamai laisvus, kad nesutrauktų rašto.
Šioje liemenėje telpa 10 žmogeliukų. Kai išmegsite raštą, megzkite dar 1 eilę melsvu. Tuomet, 4 eiles samanų spalvos siūlu. Vėl keiskite siūlą į melsvą ir megzkite 10 baltų žmogeliukų. Taip keisdamos spalvas ir raštus megzkite 18 cm. Turėtų tilpti 3 žmogeliukų juostos. Tada, nuleiskite rankovių išėmimus, kas antroje eilėje gerojoje pusėje nuleiskite 3, 2 ir 1 akis. Megzkite dar 12 cm ir nuleiskite visas akis. Priekiui apmeskite tiek pat akių ir megzkite tokiu pat raštu, tik likus 5-6 cm iki viršaus pradėkite formuoti kaklo iškirptę. Visas akis padalinkite ant dviejų virbalų po lygiai ir nuleiskite pirmą kartą 8 akis, tada 3 ir 1. Tuomet megzkite likusias pečių akis skirtingų spalvų juostomis po 4 eiles. Susiūkite liemenės šonus, surinkite akis aplink rankovių iškirptes ir megzkite stulpeliu (1 gera, 1 bloga) 4 eiles. Ties kaklo iškirpte ir pečių linija surinkite akis taip, kad galėtumėte suformuoti užsegimus abiejuose liemenės pusėse, tam nugaros dalyje padarykite kilputes. Megzkite tokiu pat raštu (1 gera, 1 bloga) 4 eiles. Prisiūkite po 3 žaismingas sagas kiekvienoje pusėje.
Mažojo berniuko liemenei apmeskite 70 akių. Pradėkite megzti samanų spalvos siūlu 4 eiles stulpeliu – 1 gera, 1 bloga ir dar 4 eiles gerosiomis akimis. Pakeiskite siūlą į melsvą, megzkite 1 eilę gerosiomis, kitoje eilėje 3 akis išmegzkite gerosiomis ir pradėkite megzti žmogeliukų motyvus žydru siūlu. Šioje liemenėje telpa 8 žmogeliukai. Kai išmegsite raštą, megzkite dar 1 eilę melsvu. Tuomet, 4 eiles samanų spalvos siūlu. Vėl keiskite siūlą į melsvą ir megzkite 8 baltus žmogeliukus. Taip keisdamos spalvas ir raštus megzkite 13 cm. Išmegsite 2 eiles po 8 žmogeliukus. Ties 3 žmogeliukų eile, nuleiskite rankovių išėmimus, kas antroje eilėje gerojoje pusėje nuleiskite 3, 2 ir 1 akis. Megzkite tiek žmogeliukų, kiek tilps pagal raštą dar 11 cm ir nuleiskite visas akis. Priekiui apmeskite tiek pat akių ir megzkite tokiu pat raštu, tik likus 5-6 cm iki viršaus pradėkite formuoti kaklo iškirptę. Visas akis padalinkite ant dviejų virbalų po lygiai ir nuleiskite pirmą kartą 6 akis, tada 2 ir 1. Toliau megzkite po vieną pusę, keisdamos siūlų spalvas juostomis, dar 1 eilę po 1 žmogeliuką ties pečių linija. Nuleiskite vienos pusės akis. Liemenę užbaikite taip pat, kaip ir vyresniojo berniuko – apdailai surinkite akis ir megzkite stulpeliu (1 gera, 1 bloga). Pabaigusios prisiūkite po 2 sagas.

2011 m. spalio 20 d., ketvirtadienis

Rudens spalvos
Tvoros plyšyje suposi šilkinis voratinklis. Stebėjausi, kaip permatomi siūlai susivijo į tokią taisyklingą formą. O aplink lyg pamesta paletė: raudoni, geltoni ir oranžiniai medžiai praskiesti sodriai žalių eglių. Kokios šiltos šio rudens spalvos. Kartais reikia tiesiog pamatyti...

Kai saulėtą, bet žvarbų rudens rytą rinkome paskutinius obuolius supratau, kad rankos jau nebe sušyla nuo trynimo viena į kitą ar šilto papūtimo. Mažoji nelabai mėgsta pirštų laisvę sukaustyti kumštinėmis pirštinėmis, bet šios jai visai patiko. Jeigu pasirinksite spalvotus siūlus, jums megzti jas taip pat patiks:) Pakaks minimalių pastangų skaičiuoti akis ir eiles.

Žaismingoms pirštinaitėms apmeskite 40 akių ir megzkite ratu, 18 eilių (5 cm) stulpeliu - 2 geros, 2 blogos. 19 eilėje pradėkite megzti lygiuoju mezgimu – gerosiomis akimis ir megzkite 12 eilių ratu. 13 eilėje surinkite 5 nykščio akis ant akių laikiklio. Toliau megzkite ratu ir 14 eilėje nykščio vietoje ant virbalų uždėkite tokį pat akių skaičių, kaip ir surinkote - 5 akis.Toliau megzkite lygiuoju mezgimu 18 eilių ir pradėkite formuoti pirštinės viršų. Pirmo ir trečio virbalo 1 –ąją ir 2-ąją akis sumegzkite kartu gerąja akimi, o antro ir ketvirto virbalo paskutinę ir priešpaskutinę akis sumegzkite pertraukiant vieną per kitą. Taip siaurinkite kol liks 4 akys. Per jas pertraukite siūlą. Surinkite nykščio akis, iš šonų pridėkite po 1 akį ir megzkite 15 eilių ratu. Nykštį megzkite 3 virbalais. Kai nykščio ilgis bus iki pusės nago, pradėkite siaurinti taip pat, kaip ir pirštinės viršų. Ties virbalų susitikimo vietomis kiekvienoje eilėje sumegzkite po dvi akis.

2011 m. spalio 18 d., antradienis

Šiltai sutikite naujagimius
Kaip vardą puošia žmogus, taip mano mezginius nuostabiausi mažyliai. Vienas šypsosi rodydamas pirmus 2 dantukus, kitas nerimastingu žvilgsniu ieško mamos, o trečias iš nuovargio pardeda žiovauti. Dar niekada nemačiau tokių gražių savo mezginių ir už tai esu dėkinga jiems visiems - už kantrybę, už šypsenas ir tą vaikišką nuoširdumą.

Šį nuostabų modeliuką atrado mano gera draugė http://dkbfoto.blogspot.com. Jų abiejų darbas jau dabar įvertintas – mažoji tapo reklaminiu vieno katalogėlio veidu:) Sveikinu labai!

Kepurytę pradėkite megzti nuo ausyčių dalies. Vienu metu ant virbalų apmeskite po 16-18 akių abiems „ilgoms ausytėms“. Ir megzkite raštu: bloga, gera, bloga vėl gera tada 2 blogo ir 4 geros, 2 blogos, gera, bloga, gera, bloga. Iš 4 vidurinių gerųjų akių kas 10 eilę formuokite pynę. Taip megzkite 15-20 cm. Tarp dviejų ausyčių dalių pridėkite 16 akių kepurės nugaros daliai, megzkite 4 eiles ripsu, tuomet pridėkite 26 akis priekinei daliai, sujunkite mezgimą į ratą ir pradėkite megzti ratu.
Jeigu nugaros akis dėsite pirmiau nei priekio ir pamegsite kelias eiles, kepurytės nugara bus žemiau nei priekis. Jeigu nugaros ir priekio akis dėsite tuo pačiu metu, tuomet kepurytės priekis ir nugara bus tame pačiame aukštyje.
Kepurytės priekinę ir nugaros dalis megzkite ripsu apie 3-4 cm, o ausyčių dalis tęskite jau pradėtu raštu. Tada pereikite į lygųjį raštą su pynėmis šonuose. Kai kepurytės aukštis bus 9 cm pradėkite siaurinti. Pradėkite megzti ripsu ir siaurinti. Pirmoje eilėje sumegzkite kas ketvirtą akį po dvi akis. Tada dvi eiles nesiaurinkite ir trečioje eilėje vėl sumegzkite kas ketvirtą akį po dvi akis. Tada vėl dvi eiles nesiaurinkite, o trečioje sumegzkite kas ketvirtą akį po dvi akis. Tuomet išmegzkite vieną eilę nesiaurindamos, o kiorje sumegzkite kas antrą akį po dvi akis. Likusias 15 akių pamegzkite jas dar 6-8 eiles – gausis gražus pumpurėlis kepurytės viršuje.

2011 m. spalio 10 d., pirmadienis

Į rudens šventęKeičiasi siūlų spalvos, piešiniai ir raštai. Juk keičiasi jo skoniai ir pomėgiai. Atrodo, dar taip neseniai nemokėjo nulaikyti galvytės, o šiandien jau su savo nuomone ir netgi mados supratimu: “mano spalva yra žalia, šita man nepatinka, čia man – negražu”. Būna, kad nemaloniausias likęs vaikystės prisiminimas – mamos megztas megztinis po Kalėdų egle. Supratau, kad jam tikrai reikės kitokių dovanų:) O šį rudenį bandau įtikti jo norams ir atnaujinti jau beveik penkiamečio darželio garderobą:)

Įkvėpta natūralių spalvų ir gausių rudens gėrybių gimė naujoji – keistoji liemenė:) Liemenės nugarai apmeskite 70 akių. 10-12 eilių (4-5 cm) megzkite stulpeliu: viena gera, viena bloga. Vėliau lygiuoju mezgimu 20 cm. Tada, iš abiejų kraštų kas antroje eilėje nuleiskite vieną kartą 4, kitą 3, akis rankovėms. Numezgusios 15 cm – užbaikite. Priekiui apmeskite 72 akių kartokite mezgimą taip pat, kaip nugaroje, rankovėms nuleiskite vieną kartą 4, kitą – 2 ir vėl 2 akis. Tada likusį akių skaičių padalinkite ant dviejų virbalų ir pradėkite nuleidinėti akis kaklui. V formos iškirptę pradėkite formuoti, likus maždaug 10-11 cm iki viršaus. Padalinkite visas akis ant dviejų virbalų ir megzkite pirmiausia vieno, tada kito virbalo akis. Kiekvienoje gerojoje pusėje nuleiskite tokį akių skaičių: 1,0,1,1,1,1,0,1,0,1,0,1,0,1,0,1,0. Taip pat nuleiskite akis ir nuo kito virbalo. Tuomet, susiūkite liemenės dalis.
Dabar, pamatuokite rankovių ir kaklo iškirptes, pasiskaičiuokite kiek reikės akių apdailos juostelėms. Šiai liemenei, kaklui apmeskite 100 akių, o rankovėms 90 akių. Megzkite stulpeliu, iš pradžių 2 eiles pagrindine spalva, tada 2 eiles raudonais siūlais ir vėl 2 eiles žaliais. Detales prisiūkite taip, kad pabaigos linija gultų ant liemenės pynutėmis į viršų.
Pagal schemą nunerkite dvi obuolio puseles ir prisiūkite prie mezginio.

2011 m. spalio 5 d., trečiadienis

Pažaiskime...„Čia nykštys, čia smilius, šitas pats didžiausias, kitas vardo net neturi, jis tiesiog bevardis ir mažylis pats mažiausias iš pirštukų man mieliausias... Taip vadinki savo pirštukus. Tu kiekvieno jų turi po du. Kai rankutės susitinka, jie suranda po antrą tokį draugą. Kad darugauti būtų jiems smagiau, jie pavirsta tikrais herojais: labas, labas tau peliuk, meškiuk, zuikuti, ir paršeli, ir varlyte!”

Mano geriausia draugė be nuostabių fotografijų, sukūrė ir tikrą pirštukų teatrą, į kurį kviečiu ir jus visus.

Kiekvieną pirštuko draugą nerkite stulpeliais be užmetimo ratu. Pradėkite nerti nuo 2 kilpų pynelės, ją apnerkite 6 stulpeliais be užmetimo. Tada platinkite į kiekvieną st po 2st. Nerkite toliau ratu kokio ilgio norite žaisliuko. Pabaigoje keletą ratų nerkite po 2 st į kas antrą stulpelį, kad būtų lengviau įkišti pirštą. Nosytes ir ausytes formuokite iš 2 pynelės kilpų, jas apnerkite 6 stulpeliais. Pelės ausims nerkite didesnį ratuką. Zuikio ausys: 3pyneles kilpos, 3 stulpeliai be užmetimo, į galą siaurinkite – palikite 2 st ir užbaikite 1 stulpeliu. Varlės akis siūkite su adata. Ant adatos užmeskite siūlą 10 apsukimų ir per jį pertraukite siūlą. Sudėtingiausia „nupiešti“ snukučius. Juos siuvinėkite siūlais ir karoliukais. Ir nenusiminkite jei jūsų meškiukas kažkam bus panašus į šuniuką:)

Pažaiskite visi kartu!