2011 m. rugsėjo 26 d., pirmadienis

Kviečiame arbatos!
Šiltos arbatos vakarai džiugina ir mūsų vaikus... Vyresnėlis pokštauja ir bando apgauti mamą, kad vis dar neišgėrė arbatos nuo kosulio, ranka uždengdamas tuščią puodelį. Mažoji neatsilieka. Atrodo, kad iki galo neprisigardžiuoja žolelių ir medaus skonio, nuolat maišydama savąjį arbatos puodelį vis prašydama "da da da"... Aš mėgstu jogurtinę braškių arba žemuogių ir žinoma rūgščioji citrina yra visada šalia. Tokį vieną vakarą nusprendėm pažaisti ir pakviesti arbatos puodeliui visus:)

Seniai svajojau atrasti laiko megztiems vaisiams ir daržovėms. Ruduo pats tinkamiausias tam laikas. Pažaiskite ir jūs!
Citriną nerkite iš dviejų dalių žemais stulpeliais (stulpeliais be užmetimo). Pagrindinę dalį pradėkite nuo 2 kilpų pynutės. Į pirmąją kilpą nerkite 6 stulpelius be užmetimo, tada:
2 ratas: po 2 st į kiekvieną (12 st)
3 ratas: po 1 st į kiekvieną
4 ratas: po 2 st į kas antrą st
5 ratas: po 1 st į kiekvieną
6 ratas: po 2 st į kas trečią st
7 ratas: po 1 st į kiekvieną
8 ratas: po 2 st į kas ketvirtą st
9 ratas: po 1 st į kiekvieną
10 ratas: po 2 st į kas penktą st
11 ratas: po 1 st į kiekvieną
12 ratas: po 2 st į kas šeštą st
13 – 17 ratai: po 1 st į kiekvieną
Puselė. 2 kilpų pynutės. Į pirmąją kilpą nerkite 6 stulpelius be užmetimo, tada:
2 ratas: po 2 st į kiekvieną (12 st)
3 ratas: po 2 st į kas antrą st
4 ratas: po 2 st į kas trečią st
5 ratas: po 2 st į kas ketvirtą st
6 ratas: po 2 st į kas penktą st
7 ratas: po 1 st į kiekvieną
Baltu siūlu išsiuvinėkite puselės skilteles.
Pagrindinę dalį užpildykite kamšalu ir jungiamaisiais stulpeliais prinerkite puselę.

Gardžios arbatos!

2011 m. rugsėjo 22 d., ketvirtadienis

Madingai mergaiteiViskas prasidėjo praeitą pavasarį… Mezgimo idėja pradėjo keltis į knygos puslapius. Nuo tada šilti ir jaukūs, vasariški ir puošnūs rūbeliai gula į skirtingų metų laikų skyrius, mamai trūksta 24 valandų per dieną, o vaikai privalo iškęsti nelengvas fotosesijas. Kai kurios dienos, man pačiai kaip pagreitintam kine: vaikai zuja aplink (gerai, jeigu dar sveiki), mama sėdi prie stalo, įsispraudusi tarp apšvietimo lempų ir dėžių, su daugybe siūlų, virbalų, vąšelių ir mezginukų, fotografas pasistiebęs ant kėdės fiksuoja svarbiausius proceso momentus, karts nuo karto įamžindamas ir mezginiais papuoštus vaikus. Kai reikia suspėjam… ir pavalgyti, sugaudyti ir pietų užmigdyti, ir intensyviai virbalais “mosuoti”, tik vakare kažkodėl jėgų visai nelieka:)
Kai užaugsit, vaikai, prisiminsim tai, kaip nuotykį, nes tai liks ilgam jūsų vaikystės atminimui. Kai užaugsit, vaikai, suprasit, kad mama moka būti ir kitokia, o tokia ji buvo tik, kai buvo laikas su jumis.


Kepurės puošia vaikus visais metų laikais. Man ypač gražu, kai mažos mergaitės nešioja pakrypusias ant šono beretes:)
Šiai beretei apmeskite 120 akių ir megzkite ratu 3 cm stulpeliu gera- bloga akys. Tuomet vieną eilę 1 uždėta dvi sumegztos blogąja akimi – tai bus lenkimo linija, kad galėtumėte įverti gumą į kepurės apačią. Toliau vėl 3 cm tęskite stulpelio raštu. Tada ratu megzkite pridėdamos akis: 1 gera, 1 bloga, 1 uždėta, 1 bloga, [1 gera, 1 bloga] 2 kartus, 1 uždėta, 1 gera, 1 bloga, 1 gera, 1 uždėta, 1 bloga, [1 gera, 1 bloga] 2 kartus, 1 uždėta, 1 bloga, 1 gera, 1 bloga; kartokite viso rato metu. Gausite viso 148 akis
Kitoje eilėje vėl didinkite akių skaičių: 1 gera, [1 bloga, 1 gera] 2 kartus, 1 uždėta, [1 bloga, 1 gera, 2 blogos, 1 gera] 2 kartus, 1 bloga, 1 uždėta, [1 gera, 1 bloga] 3 kartus; kartokite viso rato metu. Gausite viso 166 akis.
Dabar pradėkite raštu pagal schemą. Pasiskaičiuokite ar turite pakankamai akių išmegzti tam tikrą motyvų pagal schemą skaičių. Pridėkite papildomas 2 akis, kad būtų viso 168 akys. Megzkite 7 motyvus. Jeigu turite per mažai akių išmegzti tam tikrą motyvų skaičių. Tiesiog pridėkite papildomas akis.
Į beretės apačią įverkite gumą ir papuoškite nerta gėlyte.

2011 m. rugsėjo 12 d., pirmadienis

Rudeninis pynių megztinis


Krintančių lapų metų laiką pamėgau laukdama savų vaikų. Nuo tada kiekvieną rudens dieną mėgaujuosi sugrįžtančiu jaukių namų laiku: kai lango stiklu vienas kitą veja lietaus lašai – šildo naminė arbata, ilgėjančiais vakarais po namus pasklinda naujų naminių pyragų kvapai, kai namai paskęsta lengvame laumių rūke- pas mus spragsi naminis židinys, o kai rytais pasitinka šerkšnota žolė įsisupame į naminius megztinius… Man labai patinka naminis rudens laikas:)

Tokiam rytui vis skubantį į darželį vyresnėlį papuošė mūsų močiutė. Nors ruduo šiandien labai saulėtas, su vaikais nusprendėme padaryti ekskursiją iki senovinio dvaro ir pabūti megztinio modeliukais kad ir šiltą rudens dieną.

Megztinio nugarai apmeskite 86 akis. Megzkite stulpeliu (1 gera, 1 bloga) 12 eilių (4,5 cm). Tada pradėkite pynių raštu: 6 blogos, 1 gera, 2 blogos, 8 geros (iš jų formuosime pynes), vėl 2 blogos, 1 gera, 6 blogos ir t.t. Raštas susideda iš tokių dviejų motyvų – 6 blogų akių juosta, tada 8 gerų akių pynių juosta įrėminta 1 gera ir 2 blogomis akimis. Pynes sukite 4 akis su 4 akimis kas 10 eilę. Tokiu motyvu megzkite 23 cm, tada abiejose pusėse nuleiskite akis rankovėms. Kiekvienoje gerojoje pusėje 3 kartus nuleiskite 3, 2 ir 2 akis. Megzkite 19 cm iki viršaus ir nuleiskite visas akis. Vienai priekio daliai apmeskite 45 akis, megzkite 12 eilių stulpeliu, tada 40 akių megzkite tokiu pačiu dviejų motyvų raštu o vidurines 5 akis stulpeliu: 1 gera, 1 bloga. Numezgusios 23 cm pagrindiniu raštu nuleiskite akis rankovėms: 3, 2 ir 2. Megzkite dar 19 cm ir nuleiskite visas akis. Rankovei apmeskite 36 akis. Megzkite 12 eilių stulpeliu. Tada iš vidurinių 15 vidurinių akių megzkite “įrėmintą pynę”, o visas kita akis blogosiomis. Gerojoje pusėje kas ketvirtoje eilėje gerojoje pusėje iš abiejų kraštų pridėkite po 1 akį. Taip platinkite maždaug iki alkūnės. Šiam megztukui akis pridėkite 9 kartus. Iki pažasties (šiam megztukui 26 cm) megzkite tiesiai, o tada pradėkite formuoti rankovės viršų.Rankovės priekyje nuleiskite 4 akis, nugaroje 1 akį. Tada kiekvienoje eilėje pradėdamos eilę vis sumegzkite po 2 akis. Taip megzkite maždaug 15-16 cm. Tada iš kraštų 3 kartus nuleiskite po 3 akis, o likusias akis nuleiskite visas iš karto.

Visas detales susiūkite. Užsegimui įsiūkite užtrauktuką. Surinkite akis aplink kaklą ir megzkite stulpeliu nesujungdamos apykaklės į ratą maždaug 8 cm. Tada visas akis nuleiskite.

Vakarais jau norisi įsisupti į kažką jaukaus!